Mar 22, 2013

Pin It

DIY: Simple Book Holder

Reuse clothes hanger and make a book holder


Hello everybody 


Today I have for you an useful DIY idea I’ve founded on Mala Ichi Handmade blog. If you, just as me like to have hands free while reading, you’re gonna love this idea. And you will be surprised how easy and fast you can solve your problem. 

Things you’ll need: 

· a metal clothes hangers 

· combination pliers 

· if you want it to looks even nicer you can use f.ex. washi tape 

Things to do: 

1. We take combination pliers and cut the upper part of hanger. Just like on the picture. 

2. Our book holder is almost ready but still a little bit too long for a regular size book. To reduce length we can simply made a little loop in the middle just like on the picture. 

3. If you want the holder to adjoin more to the back of the book, you can bend the long part as on the picture. 

4. In order to protect your book’s paper pages from being damage you can stick all over the ends of the holder with a tape. 

5. Now you can decorate you book holder as you wish. Be creative! 

6. Your book holder is ready to use. Now you can read while cooking, washing dishes, dancing and whatever comes to your mind:)
Witam wszystkich!

Dzisiaj mam dla was prosty sposob, ktory kazdy z Was moze sam szybko wykonac, ktory znalazlam na Mala Ichi Handmade. Pomysl spodoba sie szczegolnie tym, ktorzy, podobnie jak ja lubia miec wolne rece podczas czytania. Nie wazne czy chcesz myc naczynia, cwiczyc na rowerku treningowym, szydelkowac czy tanczyc, uchwyt na ksiazke bedzie idealnym pomyslem! Sam zobacz jakie to proste!

Rzeczy, ktore bedziesz potrzebowal to:
  • metalowy wieszak na ubrania 
  • kombinerki 
  • ewentualne pierdółki do ozdoby, np. washi tape 
Zrob tak: 

1. Bierzemy w łapki kombinerki i ucinamy wieszak, tak jak jest to pokazane na zdjęciu. Trzeba się z tym trochę pomocować, bo drut ciężko się tnie. 

2. Uchwyt w sumie jest już prawie gotowy, ale jest trochę za szeroki dla standardowych książek. Dlatego skracam go formując z wieszaka na środku pętelkę. 

3. Chcę, by stojak przylegał od tyłu do książki, więc odginam ramiona z haczykami tak, by stały w miarę prostopadle do pętelki. Jeśli chcecie, by uchwyt był dodatkowo podpórką, uformujcie pętelkę na kształt trójkąta i nie odginajcie ramion prostopadle. 

4. Obklejcie haczyki uchwytu taśmą, by ostry koniec drutu nie podarł i nie uszkodził kart książki. 

5. Możecie ozdobić swój uchwyt jak tylko chcecie. Ja obkleiłam go na szybko taśmą, ale i tak nie wygląda wg, mnie za bardzo urodziwie. Ale to nic, ma spełniać swoją funkcję :) 

6. Teraz możesz wreszcie bez problemu szydełkować proste ściegi podczas czytania. Jupi!

No comments:

Post a Comment